D. Libeskindo Vilniuje suprojektuotam „Artery“ verslo centrui sukurtos unikalios fasado konstrukcijos

2022.04.28

Vilniaus finansinio rajono širdyje, Konstitucijos prospekte, vyksta intensyvūs statybų darbai. Čia kyla pasaulinio garso architekto Danielio Libeskindo suprojektuotas 20 aukštų verslo centras „Artery“. Bene ryškiausiu pastarojo meto administracinės paskirties pastatu laikomo verslo centro statybas planuojama užbaigti kitų metų vasarą, tačiau „Artery“ jau dabar sulaukia nemenko tiek eilinių vilniečių, tiek nuomininkų susidomėjimo. Projekto rangovės, įmonių grupės „KG Constructions“, generalinis direktorius Linas Karžinauskas sako, kad Vilniaus dešiniosios Neries krantinės veidą pakeisiantis verslo centras yra išties vertas jam klijuojamų skambių epitetų.

Sukūrė išskirtines fasado konstrukcijas

„KG Constructions“ dirbantis „Artery“ projekto vadovas Paulius Strakalaitis teigia, kad dangoraižis Lietuvos verslo centrų kontekste išsiskiria net tik garsaus architekto projektu, bet ir unikaliais architektūriniais bei inžineriniais sprendimais. Daug pasako vien faktas, kad pastato fasadas iš išorės bus padengtas stiklu ir neturės jokių matomų aliuminio elementų, kurie yra įprasti kituose Lietuvoje statomuose stiklo konstrukcijų statiniuose.

„Net ir specialiai šiam projektui sukurtos varčios neturi jokių matomų aliuminio detalių, o tai yra tikrai unikalus pasiekimas. Iki šiol tokių sprendimų neteko matyti jokiose kataloginėse sistemose. Išskirtinį pastato fasado vaizdą padeda sukurti ir „Diamomnd66“ danga, kuria padengtos stiklo paketų išorinio stiklo vidinės pusės. Tai suteikia skoningą ir neperspaustą atspindžio efektą ir padeda pasiekti esminį šio statinio tikslą – maksimalų architektūrinį vientisumą“, – sako projekto vadovas P. Strakalaitis.

Prisidėjo specialistai, dirbę prie „Burj Khalifa“ projekto

Iš viso statant „Artery“ verslo centrą Lietuvoje bus pagaminta ir sumontuota daugiau kaip 15 000 kv. m elementinio, struktūrinio fasado su aklinosiomis fasado dalimis ties perdangos zonomis ir beveik 3 000 kv. m surenkamo fasado. Net 1 770 kv. m pastato fasado ploto sudarys stiklinis stogas.

„Fasaduose naudojama sistema dar niekur kitur nenaudota. Tai mūsų inžinierių individualiai šiam projektui sukurtas produktas, kuris leis įgyvendinti užsakovo sumanymus. Sistemos kūrime, testavime, gamybos ir kokybės užtikrinimo procesuose aktyviai dalyvavo „KGC Switzerland“ projektavimo komanda, turinti didelę patirtį dirbant su garsiausiais pasaulio architektais ir projektais, įskaitant aukščiausią pastatą pasaulyje „Burj Khalifa“ Dubajuje, „The Gherkin“ dangoraižį Londone ir daugelį kitų“, – sako P. Strakalaitis.

Taps Vilniaus urbanistinio kraštovaizdžio akcentu

„KG Constructions“ atstovas priduria, kad „Artery“ statyboms naudojamos fasadinės sistemos vandens ir oro pralaidumas buvo testuojamas Vokietijoje, „IFT Rosenheim“ akredituotame centre. Pasiekti rodikliai viršijo visus šiuolaikinių pastatų fasadams taikomus reikalavimus. Pagal tarptautinio normatyvo keliamus reikalavimus, fasadinių aliuminio profilių sistemų kritulių pralaidumas privalo atitikti „RE“ klasę esant maksimaliam 900Pa vėjo spaudimui. „Artery“ projekto fasadinės konstrukcijos testo metu sėkmingai atlaikė net 1200Pa spaudimą.

„„Artery“ į mūsų įmonės istoriją įeis kaip iki šiol didžiausios apimties Lietuvoje įgyvendintas projektas. Manome, kad didesnio ir reikšmingesnio mūsų šalyje dar kurį laiką nebus. Jau dabar aišku, kad Vilnius turės naują vizitinę kortelę ir šis „kristalas“ puikiai užpildys tuščią erdvę, atsiveriančią žiūrint į Vilniaus daugiaaukščių pastatų kvartalą – ypatingai nuo Goštauto gatvės pusės ir „Baltojo“ tilto. Ateityje šioje miesto dalyje planuojami pastatai turės būti derinami būtent prie „Artery“ architektūros ir fasado, tad šio dangoraižio statybos yra išties svarbus Vilniaus urbanistinės plėtros momentas“, – pažymi įmonės vadovas L. Karžinauskas.

Taikomi pažangiausi sprendimai

Daugiau nei 20 000 kv. m ploto modernus A+ energinio naudingumo klasės verslo centras, į kurį ketinama investuoti daugiau nei 70 mln. eurų, bus sertifikuotas pasauliniu BREEAM „Excellent New Construction“ tvarumo sertifikatu. Kiekviename iš 20 „Artery“ aukštų bus įrengiamos inovatyvios šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemos, kurios užtikrins komfortą ir aukštą oro kokybę, o panoraminiai langai leis mėgautis natūraliu apšvietimu ir miesto vaizdu 360 laipsnių kampu aplink visą pastatą.

Skaitykite daugiau: https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2022/04/28/d-libeskindo-vilniuje-suprojektuotam-artery-verslo-centrui-sukurtos-unikalios-fasado-konstrukcijos