„KG Constructions Group“ įmonių grupė oficialiai pasirašė iki šiol didžiausią sutartį Norvegijoje

2022.07.04

„KG Constructions Group“ įmonių grupė oficialiai pasirašė iki šiol didžiausią sutartį Norvegijoje

Baltijos ir Skandinavijos šalyse lyderės pozicijas pastatų fasadinių stiklo ir aliuminio konstrukcijų projektavime, gamyboje, transportavime ir montavime užimanti „KG Constructions Group“ įmonių grupė oficialiai pasirašė iki šiol didžiausią sutartį Norvegijoje dėl UIO (Oslo Universitetas) Livsvitenskapsbygget (Gyvybės mokslų pastatas) projekto. Sutartimi numatytų „Gyvybės mokslų pastato“ rangos darbų vertė siekia virš 14 mln.eurų.

„Gyvybės mokslų pastatas“ taps didžiausiu Norvegijos universiteto ir ligoninės pastatu

Šio pastato dizaineriais buvo pasirinkta tarptautiniu mastu pripažinta architektų studija „Ratio Architects“, kuri buvo įkurta 1982 m. ir savo ilgame kelyje yra sukaupusi didžiulę patirtį. „Gyvybės mokslų pastatas“ taps didžiausiu Norvegijos universiteto ir ligoninės pastatu, kurio bendras plotas sieks beveik 100 000 m2.
Pastatas sujungs universiteto mokslinę, akademinę chemijos ir farmacijos aplinką su reikšmingomis investicijomis į gyvybės mokslus, kur pagrindinis elementas bus Laboratorinės medicinos klinika (angl. KLM). Taip pat šis mokslų centras prisidės prie Norvegijos tarptautinio konkurencingumo gyvybės mokslų srityje užtikrinimo.

Ypatingas dėmesys bus skiriamas tvarumui

Šiame projekte ypatingas dėmesys bus skiriamas tvarumui ir energetiniam efektyvumui. Naujame projekte bus siekiama net 50 % sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją lyginant su esamuoju universiteto pastatu.
„KG Constructions Group“ specialistai bus atsakingi už šio projekto fasadų projektavimą, projekto valdymą, gamybą, transportavimą ir montavimo darbus. Iš viso „Gyvybės mokslų pastate“ bus pagaminta ir sumontuota daugiau kaip 14 080 m2 elementinio fasado.
Kiekvienas elementas turės keturias ekstruduotas anoduoto aliuminio lemeles, kurios bus trijų skirtingų gylių su unikaliais kampais, kad būtų sustabdyti tiesioginiai saulės spinduliai. Be visa to kiekvienas elementas turės stumdomas langines, kurios galės judėti automatiškai, priklausomai nuo saulės padėties.
Iki šiol didžiausias „KG Constructions Group“ įmonių grupės įgyvendintas projektas Norvegijoje buvo rotušė „Radhus“.