„KG Service“ suorganizuoti mokymai montavimo komandai saugesnei darbo aplinkai

2022.04.14

Neseniai mūsų montavimo komanda turėjo mokymus – „Gelbėjimo darbai įvykus kritimui“. Mokymus organizavo UAB „SafetyRespect“, o vedė Tautvydas Jukna, kuris nuo 2012 m. specializuojasi apsaugos nuo kritimo iš aukščio srityje. UAB „SafetyRespect“ – Švedijos kapitalo įmonių grupė dalis, kurios pagrindinė veikla – sprendimų saugiam darbui aukštyje projektavimas ir įgyvendinimas.

Dirbant aukštyje būtina naudoti saugos priemones – šalmus, apraišus, kritimo blokatorius, tačiau vien to nepakanka – prieš pradedant darbą reikia numatyti, kokių veiksmų bus imtasi, jeigu naudotos saugos priemonės suveiks pagal paskirtį ir sulaikys darbuotojo kritimą iš aukščio. Mūsų dukterinės įmonės „KG Service“ montavimo skyriaus vadovas Justinas L. ėmėsi iniciatyvos suorganizuoti montavimo komandai mokymus. Bendradarbiaujant su UAB „SafetyRespect“ įmone aptarė scenarijus, kokios galėtų būti kritimo iš aukščio situacijos ir kokios komplektacijos turėtų būti gelbėjimo įrangos komplektas, kad darbuotojai galėtų greitai ir efektyviai padėti kritimą patyrusiam kolegai.

Mokymai  buvo skirti ne tik darbus aukštyje atliekantiems darbuotojams, bet ir jų vadovams. Jų metu buvo pateikta teorinė informacija apie darbo aukštyje rizikas, naudojamas priemones tų rizikų valdymui, gelbėjimo procedūras bei kaip suteikti pirmąją pagalbą kritimą patyrusiam asmeniui.

Praktinės dalies metu buvo simuliuojama situacija, kai darbuotojas dirbdamas prie perdangos krašto krito ir kabėjo 2-3 metrai žemiau perdangos krašto, o kolegos atliko gelbėjimo veiksmus keliais skirtingais scenarijais. Darbuotojai turėjo galimybę iš labai arti susidurti su tuo, ką reiškia kritimas iš aukščio, kabėjimas apraišuose ir kaip reikėtų gelbėti kritusį žmogų. Mokymai padėjo visai kitaip vertinti darbo aukštyje rizikas.  Jų metu buvo pastebėta, kad po tokių ir panašių mokymų darbuotojai patys pradėjo labiau rūpintis savo saugumu, nes suprato, kad jų gyvybė priklauso nuo to, ar buvo naudojamos tinkamos saugos priemonės, kurios jiems buvo suteikiamos.

Po šių mokymų mūsų montuotojų komanda dar labiau padidino saugumo lygį visuose savo projektuose. Atsitikus nelaimingam įvykiui – nukritus iš aukščio, turime labai mažai laiko, darbuotoją nukelti, išvaduoti iš apraišų, tad nuo šiol, kiekviena montavimo komanda, prie savęs turės modernią gelbėjimo įrangą, kurią  „KGC Service“  suteikė UAB „SafetyRespect“.

Balandžio 28-ąją minint Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną įmonė taip pat planuoja suorganizuoti kitoms komandoms mokymus šia tema. Šių mokymų tikslas atkreipti visuomenės, įmonių ir svarbiausia darbuotojų dėmesį  į saugos ir sveikatos užtikrinimo svarbą darbo vietose.