KGCG kraustosi į naujas patalpas: Molėtų plente tarsi sostinės verslo rajone ‎‎

2022.11.28

Solidžiai atrodanti gamykla KGCG, pastatų fasadinių stiklo ir aliuminio konstrukcijų projektavimo, gamybos, transportavimo ir montavimo lyderė, pernai atidariusi naujus biurus Jungtinėje Karalystėje ir Šveicarijoje, dar prieš porą metų priėmė pribrendusį sprendimą plėsti gamybą ir perkelti administraciją į naujas, modernias patalpas. Naujasis pastatas tinkamai reprezentuoja KGCG įvaizdį. „Daug investavome į pastato architektūrą dėl reprezentacijos, tai nėra vien gamybai skirtas objektas. Gamybai skirta pastato dalis atkartoja administracinės dalies architektūrą“, – pasakoja grupės vadovas Linas Karžinauskas. Komplekse biuro dalis nuo gamybos patalpų atskirta stiklu, taigi darbuotojai gali vieni kitus matyti.

Užsakant pastato projektą, norėta įgyvendinti funkcinę programą: įrengti numatytą darbo vietų skaičių, efektyviai išdėstyti gamybinę įrangą, sukurti patogius vidaus logistinius ryšius. KGCG architektui davė daug kūrybinės laisvės, tik pageidavo, kad pastato architektūrinė raiška atspindėtų įmonės pagrindines vertybes – veržlumą, skaidrumą, natūralumą, draugiškumą aplinkai. Nors įmonė gamina fasadinius elementus ir galimybės pasireikšti pastato fasaduose buvo faktiškai neribotos, bendru užsakovo ir architekto sutarimu pasirinktos kelios aukštos kokybės ir puikių šiluminių savybių, tačiau santūrios išvaizdos fasadinės sistemos. Jos leido išlaikyti skirtingų pastato dalių fasadų tarpusavio ryšį ir vientisumą.

‎‎ Patrauklesnės darbo vietos

Šiuolaikinių biurų planai paklūsta uždaro arba atviro darbo koncepcijai, kur dera individualiosios ir bendrosios erdvės ir itin vertinamas darbuotojų komfortas. Komforto sąvoka čia apima ir triukšmo lygį, ir optimalų erdvių apšvietimą bei mikroklimatą, valdomus automatizuotomis pastato sistemomis. Taigi biurai skiriasi daugiau dėl pasirenkamų medžiagų bei statybininkų profesionalumo. Biuras, gamybos erdvės ir poilsio zonos kuria teigiamas patirtis ir tampa ne tik įvaizdžio dalimi, bet ir masalu naujiems talentams pritraukti.

‎‎Darbuotojų poilsiui ir patogumui naujame objekte įrengtas sporto aikštynas, kur bus teniso kortai ir krepšinio aikštelė, sporto salė, daug poilsio zonų, valgyklos, persirengimo kambariai. „Ypač geros sąlygos bus meistrams. Jų patalpos nors ir kitoje vietoje, bet tiek interjeru, tiek įrengimu identiškos biuro darbuotojų patalpoms. Mūsų grupėje yra labai daug jaunų žmonių, matančių, kad jų draugai, dirbantys miesto centre, gali eiti į įmonės sporto salę ar valgyklą. Mes taip pat kuriame konkurencingą darbo aplinką“, – aiškina vadovas.

Antroji, už pirmąją Parapijoniškėse dvigubai didesnė įmonės gamykla leis atsisakyti darbo dviem pamainomis, taip tikimasi tiek didesnio efektyvumo, tiek geresnės motyvacijos. Darbo laiko neskaičiuos tik robotai ir įrenginiai. Ceche darbuosis 3 robotai, kurie pjauna, gręžia ir frezuoja profilius. Paruošti profiliai keliauja į surinkimo linijas, kurių gamybinėse patalpose suprojektuotos aštuonios. „Manau, kad šiandien mūsų gamykla didžiausia ir naujausia Šiaurės Europoje, tokių resursų tikrai nėra kelių tūkstančių kilometrų spinduliu“, – teigia L. Karžinauskas.

Estetiška ir tvari architektūra

Gamybinio ir administracinio pastato projektas siekia patenkinti estetiškos architektūros ir tvarios statybos bei eksploatavimo reikalavimus. Projektuojant bei statant buvo ieškoma galimybių tausoti energiją: pastatas yra A+ klasės energinio naudingumo.

A+ energinio naudingumo klasę leido pasiekti gerų šiluminių savybių fasadinės sistemos ir tradiciškai tokio tipo pastatuose naudojamos sumuštinio tipo daugiasluoksnės plokštės. Stogai apšiltinti poliuretano (PIR) izoliacinėmis plokštėmis. Siekiant kiek įmanoma padidinti pastato efektyvumą ir kartu sumažinti jo poveikį aplinkai, ant pastato stogo numatyta įrengti 500 kW galios saulės elektrinę su galimybe energiją iš karto panaudoti gamybos reikmėms, nepatiriant nuostolių dėl perdavimo. Saulės kolektoriai turėtų sugeneruoti tiek elektros energijos, jog jos užteks padengti nuo 80 iki 100 proc. gamyboje naudojamos elektros energijos.

‎‎

Statinys pastatytas iš surenkamųjų gelžbetonio konstrukcijų. Perdangoms naudotos surenkamosios kiaurymėtosios gelžbetonio plokštės ant „Deltabeam“ sijų, o stogo konstrukcijoms – profiliuotas paklotas ant metalinių sijų. Gamybinę pastato dalį taip pat sudaro gelžbetonio kolonos ir sienos, o perdangoms naudotos gelžbetonio plokštės guli ant metalinių santvarų. Stogo konstrukcija – metalinių santvarų tinklas su metalinio profiliuoto pakloto denginiu.

Didžiąją dalį savo gaminamos produkcijos KGCG eksportuoja į Skandinavijos šalis, todėl šių šalių kultūroms būdingi estetiniai principai atspindėti ir jos pagrindinės būstinės pastato architektūriniuose sprendiniuose. Pagrindinė pastato kompozicinė ašis ir jungiamasis elementas yra atrijus – atvira erdvė ties pagrindiniu pastato įėjimu. Ji tarsi fiziškai išreikštas skaidrumo elementas jungia visas pastato dalis – gamybinę dalį (simboline prasme – veržlumą) kairėje ir dešinėje atrijaus pusėse esančius administracinių patalpų blokus (simboliškai – natūralumą ir draugiškumą aplinkai), užtikrindama funkcinius ir vizualinius ryšius tarp jų.

‎‎Techniniu aspektu ši pastato dalis ypatinga tuo, kad jos išorinėms atitvaroms panaudoti didelio gabarito (6 m aukščio) stiklo paketai, leidžiantys vizualiai tarytum ištrinti ribas tarp pastato vidaus ir išorės bei atrijaus ir gamybinio cecho. Atrijuje esančios tiltelių, lifto ir laiptų konstrukcijos aptaisytos nerūdijančiojo plieno lakštais, savo veidrodiniais paviršiais optiškai užmaskuojančiais konstrukcijų tikruosius dydžius ir suteikiančiais papildomo lengvumo įspūdį.

‎‎ Plačiau: https://sa.lt/kgcg-kraustosi-i-naujas-patalpas-moletu-plente-tarsi-sostines-verslo-rajone/
‎‎