LVIVO 37

Vietovė: Lietuva, Vilnius
Generalinis rangovas: NARESTA
Architektas: CLOUD
Investuotojas: Lords LB Asset Management
Metai: 2021
Statusas: Baigtas
Tipas: Komerciniai
Elementinis fasadas (m2): 8400
Darbų apimtis: Elementiniai hibridiniai ir surenkami fasadai

„Lvivo“ – išskirtinis objektas, kuriame daug dėmesio yra skiriama tvarumui ir kokybei. Šis aštuonių aukštų verslo centras puikiai įsilieja į besiformuojančios dešiniojo Neries upės krantinės visumą.  A+ energinės klasės biurų pastato Lvovo gatvėje plotas, kartu su požemine automobilių stovėjimo aikštele, siekia 23 tūkst. kv. m.

Statinys sertifikuotas pagal tarptautinių tvarių pastatų „BREEAM New Construction“ (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method, BREEAM) standartus, jam siekiama aukščiausio įvertinimo – „Outstanding“ sertifikato. Verslo centro „Lvivo“ projekto autoriai ir architektai yra UAB „Cloud architektai“. Jų sukurtas statinys, tai tarp vizualiai arti vienas kito suformuotų tūrių pratęsta gatvė, kuri tarsi įeina į pastato vestibiulį po kabančiu fasadu. Būtent dėl šios idėjos pastato atrijus buvo suprojektuotas tarsi estetinis gatvės tęsinys – dengta gatvė.

Šiame projekte drąsiausias sprendimas yra pastato fasadas, kurio išorinis sluoksnis – stiklas, be jokių lamelių, grotelių ir kitų fasado sprendimą palengvinančių elementų. Dvigubo fasado išorinis sluoksnis švarus kaip veidrodis ir atspindi aplinką. Vienas iš fasado fragmentų taip pat yra kabantis, o jo sprendimas įgyvendintas pasitelkus metalo konstrukcijų bei aliuminio ir stiklo sistemą. Išorinis stiklo sluoksnis suteikia pastatui prabangų architektūrinį vientisumą ir išskirtinumą, papildytą vadinamosiomis fasado akimis, kurių kontūrą paryškina veidrodiniai elementai. Pastato atrijus, pagal architektų sumanymą, įrengtas tarp dviejų tarsi perpjautų tūrių, o vidinės jo sienos turi nemažai stiklo plokštumų.

Mūsų komanda atsakinga už 936 (~8 400 m2) elemeninio fasado projektavimo, gamybos, transportavimo ir montavimo darbus. Taip pat tarp dviejų pagrindinių korpusų ir stoglangio stogo sumontuota daugiau nei 1 200 m2 surenkamo fasado.

Susijusios nuorodos:

https://cloudarchitektai.lt/portfolio/lvovo-37-verslo-centras/

https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2022/06/30/biuru-pastatas-lvivo-gavo-breeam-sertifikata

https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2018/09/05/lords-lb-imasi-naujo-projekto-vilniaus-centre–8-aukstu-verslo-centro&tt93l

https://lordslb.lt/2021-m-vilniuje-duris-atversiantis-verslo-centras-stebins-siuolaikiskais-sprendiniais

https://www.15min.lt/verslas/naujiena/kvadratinis-metras/nekilnojamasis-turtas/lords-lb-asset-management-lvovo-gatveje-pradejo-statyti-nauja-verslo-centra-973-1155710