REDI HORISONTTI T8

Vietovė: Suomija, Helsinkis
Generalinis rangovas: SRV Viitoset
Architektas: Helin & Co Architects
Investuotojas: SRV Viitoset
Metai: 2024
Statusas: Eigoje
Tipas: Komerciniai
Elementinis fasadas (m2): 8825
Darbų apimtis: Elementinis fasadas, stiklinis stogas terasoje

Savo aukščiu ir dydžiu išsiskiriantis projektas Suomijoje, Helsinkio mieste  – Horisontti – yra jau trečiasis mūsų projektas sparčiausiai augančiame Helsinkio kvartale, Kalasatamoje. Iš viso šiame rajone yra aštuoni bokštai. Šis, 111 metrų aukščio bokštas, yra pirmasis biurų dangoraižis Suomijoje ir aukščiausias biurų pastatas šalyje.

Dangoraižio darbo aplinka bus išties unikali – mėlynas dangus ir jūros vaizdas pro langus ir labai graži miesto panorama. Bokštas pastatytas tiesiai virš Kalasatama metro stoties, todėl yra didžiulės automobilių stovėjimo aikštelės ir viskas, ko gali prireikti darbuotojams, kasdien atvyksiantiems čia dirbti.

Pagrindiniai šio projekto iššūkiai:

  • Pagal užsakymą sukurta mūsų nauja fasadinė sistema buvo suprojektuota ir išbandyta taip, kad atlaikytų iki 1200Pa vandens ir oro slėgį.
  • UCW elementų montavimas buvo vykdomas 2 skirtingais būdais – kampiniams elementams montuoti buvo naudojamas bokštinis kranas, o standartinio dydžio – mini kranas nuo perdangos plokštės krašto. 14 aukšte, kur pastatas turi persukimą – buvo naudojama speciali sija ir instaliacija iš specialios platformos.
  • Dėl projektinių sprendimų bokštinio krano inkaravimo sijos nebuvo perkeliamos elementų montavimo metu, todėl KGC inžinieriai rado sprendimus kaip elementus montuoti nenutrūkstamai ir be poreikio perkėlinėti inkaravimo sijas.

Mūsų komanda šiame projekte atsakinga už 8 825 m2 elemeninio fasado ir 140 m2 stiklinio stogo terasoje projektavimo, gamybos, transportavimo ir montavimo darbus.