Elementiniai fasadai

Elementinės fasadinės sistemos sukėlė revoliuciją statybos pramonėje, užtikrinančios greitį, vertę ir estetinį patrauklumą. Šios sistemos yra pastato atitvarų dalis ir susideda iš gamykloje iš anksto surinktų didelių elementų, kurie vėliau statybvietėje tiesiogiai montuojami ant pastato konstrukcijos. Mes, kaip projektuotojai, gamintojai ir vykdytojai, galime greičiau užsandarinti pastatą ir Klientui leisti pradėti vidaus apdailos darbus, o projekto investuotojai gali kur kas greičiau gauti investicinę grąžą.

Savo produktus kuriame ir gaminame vienoje vietoje.

Elementinis fasadas rinkoje tampa vis svarbesnis produktas kuriant išskirtinę pastato architektūrą. Mūsų 90 projektavimo-inžinierių komanda yra pasirengusi įgyvendinti ir pritaikyti architektūrines idėjas kuriant realius gaminius, kurie atitiks saugos, vandens, ugnies, korozijos, akustinius, oro slėgio ir kitus specialius pastato, rinkos ir kliento reikalavimus. Taip mes užtikriname, kad pastatas ir jo fasadas tinkamai funkcionuotų daugelį metų. Mūsų projektuotojų komanda atlieka įvairiausius skaičiavimus ir ataskaitas, rengia darbo projektus, medžiagų užsakymus, gamybos, surinkimo ir montavimo projektinius brėžinius, taip pat „as-built“ brėžinius ir 3D projektavimo modelius su pažangiausiomis programinėmis įrangomis.

Po sudėtingo projektavimo proceso,  220+ gamybos komanda yra pasirengusi perkelti brėžinius į realius gaminius, kurie dar po to būna pilnai sukomplektuoti ir pristatomi į objektą ir montuojami tiesiai ant pastato konstruktyvo. Vienas inovatyviausių Šiaurės Europoje robotų ir lazerių technologinis parkas leidžia efektyviai apdoroti aliuminio profilius individualiam projektui.

Elementinis fasadas

Pastato fasado elementas  gaminamos iš vertikalių ir horizontalių lengvų aliuminio profilių rėmų, stiklo paketų ir įvairių tipų apdailų. Skirtingai nuo tradicinės statybos, kai pastato išorinės sienos yra pagrindinio konstruktyvo dalis, elementini fasadas išlaiko savo svorį bei vėjo, sniego ir kitas apkrovas. Tokie elementai yra iš anksto surenkami gamykloje ir efektyviai montuojami statybvietėje. Per metus galime pagaminti iki 130 000 m2 elementinio fasado. 2022 m. rinkai pristatėme pilnai KGC suskurtą elementinio fasado sistemą.

KGC elementinė fasado sistema

2022 m. sukūrėme savo fasadinę sistemą. Norint tai sukurti, reikia išskirtinių žinių ir patirties. Šis produktas sukuria puikią pasitikėjimo aplinką tarp aukščiausios klasės klientų įvairiose rinkose ir suteikia mums svarų konkurencinį pranašumą – galime pasiūlyti tik puikios kokybės gaminius už konkurencingą kainą. Turėdami neribotas dizaino ir inžinerines galimybes bei lankstumą savo gamyklose, galime sudėtingiausias architektūrines idėjas paversti realybe.

KGC medinė elementinė fasado sistema

KGC medinė elementinė fasado sistema šiuo metu yra testavimo stadijoje. Po laboratorinių tyrimų produktas bus oficialiai pristatytas rinkai. Naujai sukurta sistema perteikia unikalius architektūrinius sprendimus, palieka mažesnį CO2 pėdsaką ir užtikrina geresnes šilumines charakteristikas. Keičiantis pramonei ir inžinerijai, dingsta mitai apie tai, kad mediena yra labai degi statybinė medžiaga. Priešingai, medienos panaudojimas atitinka aukštus projekto gaisro ir akustinius reikalavimus bei sukuria unikalią interjero aplinką. Tai yra estetiškai patraukli ir suvokiama kaip šilta, komfortiška ir vertinga medžiaga, kuri padeda investuotojams sugeneruoti greitesnį finansinį atsiperkamumą. Produktas yra atsinaujinantis, tvarus, perdirbamas ir skirtas ilgalaikiam naudojimui. Pasibaigus jo gyvavimo ciklui, galėsime jį perdirbti ir panaudoti dar kartą, o tai – didžiausias atsinaujinantis išteklius. Be to, atsižvelgiant į U-vertę (šilumos paradimus), per karkasą šilumos nuostoliai gali būti sumažinti iki ca. 30%, o CO2 emisija per 1 m2 fasado produkcijos gali būti sumažinta apie ca. 10-25%, lyginant su standartine aliuminio sistema.

Fasado apdaila

Projektuojame, gaminame ir montuojame elementines fasadų konstrukcijas su įvairių tipų apdaila: akmens, keramikos, plytų, lamelių, stiklo, presuotų ir perforuotų nerūdijančio plieno ar aliuminio lakštų bei kita. Gamykloje vykstant surinkimo procesui prie elementinės konstrukcijos tvirtinamos bet kokios rūšies apdailos, todėl statybų aikštelėje nereikia atlikti jokių papildomų darbų, nesvarbu, koks būtų projekto sudėtingumas.

Hibridinis fasadas

Dvigubas fasadas susidedada iš išorinio ir vidinio stiklų bei sudaryto tarpo tarp jų. Išorinis sluoksnis, paprastai grūdintas arba laminuotas apsauginis stiklas, apsaugo nuo oro sąlygų ir turi ventiliacines angas. Tai pagerina pastato šiluminį efektyvumą tiek esant aukštai, tiek ir žemai temperatūrai.

Nors hibridinių fasadų koncepcija nėra nauja, pastebima tendencija, kad architektai ir inžinieriai jas naudoja kuriant dangoraižius. Taip pat ši fasadinė isstema yra mėgstami architektų dėl savo skaidraus fasado, šiluminio ir garsinio komforto, sumažėjusių oro kondicionavimo sąnaudų ir poreikio panaikinti specifinių langų technologijas.

Elementiniai stogai

Elementinių stogų realizacija yra pasitelkiama tada, kai norima suteikti statiniui erdvinio pojūčio ir daug šviesos. Tokios konstrukcijos gali sudaryti visą pastato apšvietimo erdvę ar tik jos dalį. Turime unikalios patirties projektuojant ir gaminant pagal užsakymą pagamintas elementines stogų sistemas, kurios jau buvo panaudotos įgyvendinant labai sunkius architektūrinius sprendimus. S7 verslo centro Vilniuje III etape rekordinis mūsų elementinio stoglangio blokas siekė net 18 metrų ilgį.

Išskirtiniai projektai

Įgyvendinant Stokholmo nacionalinio muziejaus stogo renovacijos projektą, buvo pasirinkti stikliniai trikampiai stogo elementai, kurie po garso modeliavimo analizės buvo perdaryti ir sudalinti į tetraedrus. Vienas stogo elementas buvo gaminamas kaip pilnas tetraedras, visiškai paruoštas montavimui. Šie fasadiniai elementai buvo gaminami trimatėje koordinačių sistemoje. Iš viso renovaciniame projekte suprojektuoti du tokiu technologiniu sprendimu paremti stogai. Kiekvienas jų buvo tvirtinamas ant sudėtingos plieno struktūros, kurios profilių skerspjūviai išrasti pagal matematinius algoritmus, taip norint užtikrinti funkcinius bei estetinius pastato reikalavimus.