Tvarumas

„KG Constructions Group“ parengė Tvarumo strategiją ateinantiems 5 metams. 2021 m. nustatėme 8 pagrindines sritis, kuriose galime suteikti pridėtinės vertės ir iš tikrųjų prisidėti prie gamtos išsaugojimo.

Tvarumo strategija

Vienas iš pagrindinių KGC įmonių grupės atsakomybės aspektų yra aplinka. Sukūrėme KPI, skirtą išmatuoti, kiek viename kvadratiniame metre mūsų pagamintos produkcijos susidaro atliekų. Su šiuo rodikliu galime matyti realią situaciją ir priimti reikiamus sprendimus, padėsiančius sumažinti susidarančių atliekų kiekį iki minimumo.

8680

PASODINTI MEDŽIAI

10%

NAUDOJAMA ŽALIOJI ENERGIJA

2030

IŠMETAMAS CO2 KIEKIS = 0

CO2 emisijų mažinimas

Atsižvelgiant į pačių pagamintas fasadų sistemas, sukūrėme anglies dioksido skaičiuotuvą, kuris padeda suprasti pagrindinių komponentų poveikį aplinkai. Taip galime pateikti savo klientams išsamius įvertinimus bei palyginimus, kuriuose atsispinti CO2 emisijos mažinimo galimybės. „KGC Group“ portfelyje yra projektai su:

  • mažo pralaidimo elementinis fasadas siekiantis reikalavimus: UCW ≤ 0,60 W/(m2 K),
  • įvairiūs saulės kontrolės produktai,
  • pakartotinis betono ir  granito plokščių naudojimas fasaduose,
  • didelis perdirbto aliuminio kiekis ≥ 75 % aliuminio profiliuose arba mediniuose fasaduose.

Esame įsipareigoję Lietuvoje pasodinti 1 medį kiekvienam pagaminamam fasado elementui, taip prisidėdami prie miškų atkūrimo ir tvarumo puoselėjimo. Kuriame individualias fasadų sistemas, atitinkančias specialius projekto reikalavimus, taip išvengiant nereikalingo išteklių naudojimo bei užtikriname, kad pasibaigus gaminių eksploatavimo laikui juos būtų galima išmontuoti ir perdirbti.

Darbuotojų gerovė, sveikata ir darbo sauga

Veiksmingos sveikatos ir darbų saugos praktikos tiesiogiai didina tvarumą, sumažina nelaimingų atsitikimų ir pavojų darbo vietoje skaičių. Toliau išlaikome nulinį nelaimingų atsitikimų ir mirčių darbo vietoje rodiklį, taip pat kiekvienam darbuotojui užtikriname saugią ir patogią darbo aplinką, propaguojame sveiką gyvenseną įvairiais aktyviais iššūkiais ir nuolatiniais mokymais.

Vilniuje pastatėme ir įrengėme aukščiausius standartus atitinkančią gamyklą ir administracinį pastatą, taip ženkliai pagerinome gamybos ir administracijos darbuotojų darbo sąlygas. Gerai suplanuotos erdvės su daug šviesos, švariu oru, idealia temperatūros ir ergonomišku išplanavimu tiesiogiai koreliuoja su didesniu darbuotojų produktyvumu, gerove ir efektyviu energijos suvartojimu.

Produktų tvarumas ir sertifikavimas

Per pastaruosius kelerius metus padaugėjo reikalavimų, kurie susiję su pastatų vertinimo ir sertifikavimo sistemomis. Savo iniciatyva sukūrėme anglies pėdsako vertinimo metodą, kuris suteikia mūsų klientams supratimą, koks tvarus bus jų galutinis produktas/sprendimas. Esant poreikiui galime ieškoti tvaresnių sprendimų fasadų dizaino, gamybos, montavimo procesuose.

Be to, daugelis mūsų įgyvendinamų pastatų yra sertifikuoti ar pretenduoja būti įvertinti pagal tarptautinius standartus, tokius kaip LEED, BREEAM, BREEAM Excellent, SGBC Gold, WELL arba yra, pavyzdžiui, „Air Quality Neutral“. Tai parodo mūsų indėlį į tvarią statybą ir užtikrina aukščiausio lygio sprendimus Europos didmiesčių architektūroje.

Tvari ir socialiai atsakinga tiekimo grandinė

Naudodama EPD organizacija galėtų įgyti konkurencinį pranašumą žaliuosiuose viešuosiuose pirkimuose. 2024 metais tikimės, kad 50% mūsų perkamų žaliavų turės EPD deklaracijas. Tvarią tiekimo grandinę turintis verslas taip pat yra patraukli alternatyva kitoms įmonėms, norinčioms su juo bendradarbiauti, todėl pagrindinis mūsų tikslas – iki 2026 m. dirbti tik su tvariais tiekėjais.

Kibernetinis saugumas ir procesų skaitmenizavimas

Technologijų apsauga nuo kibernetinių grėsmių užtikrina patikimą jų veikimą, užkerta kelią trikdžiams, išlaiko visuomenės pasitikėjimą, didina tvarumą. Įdiegėme ESET XDR sprendimą, skirtą kibernetiniams įsilaužimams aptikti.

Siekiame iki 2025 m. sskaitmenizuoti visus įmonės procesus ir turėti nulinį saugumo bei BDAR pažeidimų rodiklį.

 

Atsakingas ir efektyvus gamtos išteklių naudojimas

Mes turime savo nuosavą atsinaujinančių energijos išteklių (saulės) elektrinę, kuri gali padengti 10% metinio KGC gamyklos elektros suvartojimo.

Iki 2025 m. gamybos procesuose sieksime naudoti 80–100 % žaliosios elektros energijos. KGC gamykla ir ofisas turi efektyvesnę šildymo sistemą ir izoliaciją. A+ energinės klasės biure įrengta išmani pastato valdymo sistema, leidžianti valdyti pastato vėdinimą, šildymą, elektros suvartojimą ir kt.