K15 #TOWER

Vietovė: Lietuva, Vilnius
Generalinis rangovas: IREC BALTIC
Investuotojas: UAB „IREC Baltic“
Metai: 2017
Statusas: Baigtas
Tipas: Gyvenamieji

2005 metais pradėtame statyti 29 aukštų pastate planuota įrengti 159 butus, tačiau pusė pastato buvo nebaigta statyti. 2016 m. Lietuvos kapitalo nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Irec Baltic“ įsigijo nebaigto statyti daugiabučio „Arfa“ dalį sostinės Konstitucijos prospekte ir pradėjo projekto vystymo darbus.

#Tower“ pastatas yra vienas aukščiausių Lietuvos aukštuminių statinių, jo aliuminio-stiklo konstrukcijų plotas siekia net 11.000 kv. metrų. Nesunku įsivaizduoti, jog per nestandartinio dydžio langus atsiveria nepaprasto grožio vaizdai, kurie ir sukuria didžiausią pridėtinę vertę šiam projektui.

Naudojant patikimas sistemas, kokybiškas medžiagas ir atliekant darbus tinkamai, neturėtų būti jokių abejonių dėl pastato sandarumo ar patikimumo. Pavyzdžiui, prieš pradedant „#Tower“ montavimo darbus, buvo pasirinktas natūralaus dydžio fasado fragmentas, kuris buvo testuojamas akredituotoje „Schüco“ laboratorijoje.  „KG Constructions“ atliko sandarumo (oro ir vandens), garso izoliacijos, vėjo ir kitokius bandymus. Tokio tipo fasadams „KG Constructions“ suteikia 10 metų garantiją.

„#Tower“ pastatui parinkti stiklai atitinka visus projekto techninius parametrus, suderintus dar prieš įgyvendinant šį projektą. Visi rodikliai yra patvirtinti ir užtikrina, kad pastatas neperkaistų vasarą, o žiemą neeikvotų energijos. Stiklo paketai sulaiko 70 proc. saulės energijos, todėl patalpoms tikrai negrės perkaitimas. Stiklo sistemos atlieka ir reguliavimo funkciją, praleidžia tiek šilumos ir šviesos, kiek reikia sukurti komfortabilioms gyvenimo sąlygoms.

Plačiau: https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2018/01/16/stikliniai-pastatai–technologines-pazangos-simbolis#ixzz54LRfUEGl