ARTERY

Vietovė: Lietuva, Vilnius
Architektas: Studio Libeskind; ARCHINOVA
Investuotojas: Lords LB Asset Management
Metai: 2023
Statusas: Eigoje
Tipas: Komerciniai
Elementinis fasadas (m2): 15459
Darbų apimtis: Elementinis fasadas, surenkamas fasadas, stiklinis stogas

„KG Constructions Group“ yra „Artery“ projekto fasadų rangovė Lietuvoje. Statinį suprojektavo vienas garsiausių architektų pasaulyje – Danielis Libeskindas (Studio Libeskind). Kaip sako pats architektas, šio pastato idėja – sukurti XXI amžiaus miesto simbolį. Tai naujas Vilniaus miesto veidas ir jo architektūros ateitis.

„Artery“ yra 20 aukštų ir turi 35 metrų aukščio atriumą, kuris yra atviras visuomenei 24 valandas per parą. Panoraminiai langai ledžia nuomininkams mėgautis natūralia šviesa ir 360 laipsnių vaizdu į miestą. A+ pastatas suprojektuotas taip, kad atitiktų „BREEAM New Construction – Excellent“ sertifikatą.

„KG Constructions“ įmonių grupės atsakomybėje – projektavimo, gamybos, projekto valdymo, transportavimo ir montavimo darbai. Lietuvoje pagaminta ir sumontuota 15 459 m2 elementinio, struktūrinio fasado su aklinosiomis fasado dalimis ties perdangos zonomis ir beveik 3 000 m2 surenkamo fasado iš kurių net 1 770 m2 sudaro stiklinis stogas. Didžiausi kampiniai „veidrodžiai“ (elementai) sveria apie 2 tonas ir yra 7 metrų aukščio. Montavimo procesas, ypač 1 aukšte, yra labai sudėtingas dėl elementų dydžio, svorio ir konstruktyvo posvirio kampo kai kuriose vietose.

Lygiai 0% – tiek fasado išorėje yra matomo aliuminio. Visas fasadas yra vien stiklas su 20 mm silikoninėmis tarpinėmis. Net specialiai sukurtos varčios neturi jokių matomų aliuminio detalių, kas yra tikrai unikalus pasiekimas. Iki šiol to neteko matyti jokiose kataloginėse sistemose. Stiklo paketų išorinio stiklo vidinės pusės yra padengtos „Diamomnd66“ danga, kuri suteikia skoningą ir nesperspaustą atspindžio efektą, o tai leidžia įgyvendinti esminį šio statinio tikslą – maksimalų architektūrinį vientisumą.

„Artery“ yra pirmasis projektas su unikalia KGC elementine fasadų sistema, todėl šis projektas į mūsų istorijos knygas pateks ne tik kaip didžiausias iki šiol projektas Lietuvoje, bet ir dėl unikalių dizaino sprendimų.

Fasaduose naudojama sistema yra unikali ir dar niekur kitur nenaudota. Tai mūsų inžinierių sukurtas produktas individualiai šiam projektui, jog pasiektume, atitktume ir įgyvendintume visus kliento reikalavimus bei lūkesčius. Sistemos kūrime, testavime, gamybos ir kokybės užtikrinimo procesuose aktyviai dalyvavo „KGC Switzerland AG“ projektavimo komanda, kuri turi didelę ir išskirtinę patirtį projektuojant ir dirbant su garsiausiais pasaulyje architektais ir projektais, tokiaias kaip Dubajuje „Burj Khalifa“, „Burj Al Arab“, „Al Bahar Towers“, Londone „The Gherkin“ ir daugeliu kitų. Fasadinė sistema buvo testuojama dėl vandens ir oro pralaidumo Vokietijoje „IFT Rosenheim“ akredituotame centre. Ji viršijo visus fasadams taikomus reiakalvimus.

Pagal tarptautinio normatyvo keliamus reikalavimus, fasadinių aliuminio profilių sistemų kritulių pralaidumas privalo atitikti „RE“ klasę esant maksimaliam 900Pa vėjo spaudimui. „Artery“ projekto fasadinės konstrukcijos testo metu sėkmingai atlaikė net 1200Pa spaudimą. Pagal vyraujančią tvarką testavimas buvo sustabdytas pasiekus išsikeltas reikšmes, tačiau fasadas jokių pralaidumo požymių nerodė, kas leidžia daryti užtikrintas prielaidas, jog fasadinė sistema galėtų atlaikytų 1500Pa ar net daugiau. Tokie testai užtikrina pastato sandarumą, kas užtikrina energijos sutaupymą tiek šaltojo, tiek šiltojo sezono metu. Tai padeda taupyti ne tik lėšas, bet ir gamtą, kadangi reikia mažiau energijos šildymui ir vėsinimui. Sandarus pastatas leidžia pasiekti aukščiausias vertes, o tuo pačiu ir aukščiausius naudingumo bei tvarumo klasės sertifikatus ar įvertinimus.