KVARTETTEN 5

Vietovė: Švedija, Malmo
Generalinis rangovas: PEAB
Architektas: Arkitekterna Krook & Tjäder AB
Investuotojas: Wihlborgs
Metai: 2022
Statusas: Eigoje
Tipas: Komerciniai
Elementinis fasadas (m2): 7525
Darbų apimtis: Elementinis ir surenkami fasadai

Kvartetten (Pulpeten 5) – modernus biurų kvartalas įsikūręs vos už kelių metrų nuo Hyllie geležinkelio stoties pietvakarinėje Malmo dalyje. Keliamiems labai aukštiems aplinkosauginiams reikalavimams sunaudoti kuo mažiau CO2, pastate naudojamas 75 proc. perdirbtas aliuminis. Dar vienas pastato išskirtinumas, tai projekto elementai –  keturi pastato fasadai, kurių kiekvienas jų yra skirtingo identiteto ir dizaino, perteikiantys Öresund regiono dvasią. Jie primena derlingą dirbamos žemės plotą, Malmės parkų žalumą, Höganäs Keramik ir Limhamno kalkakmenį.

Neabejotinai viskas, ko norėtų ir apie ką galėtų svajoti šiuolaikinės kompanijos galima rasti „Pulpeten 5“ – nepriekaištingos kokybės ir išskirtinio dizaino grindų dangos, didžiulė terasa ant pastato stogo su darbo vietomis ir atsiverenčiais skirtingais kraštovaizdžiais. Taip pat pastate yra didelis, šviesus vestibiulis su bendra registratūra, konferencijus salės, restoranas bei moderni ir erdvi sporto salė pirmame aukšte, skirta visapusiškam asmenybės ir kūno tobulėjimui, dušas bei persirengimo kambariai, tiems, kurie taršius automobilius norės iškeisti į dviratį. Pastatui suteiktas „SGBC Gold“ ir „WELL“ sertifikatai. SGBC yra Švedijos sertifikatas, kurį gali gauti tik aukščiausius aplinkosauginius reikalavimus atitinkantys pastatai. Tuo tarpu WELL didžiausias fokusas, toms sritims, kurios, kaip rodo tyrimai, daro didžiausią įtaką mūsų gerovei (mityba, protas, bendruomenė, garsas, šviesa, oras, vanduo ir judėjimas).

Unikalus biurų pastato bendras plotas 16 000 m2. Mūsų profesionalų komanda atsakinga už 7 525 m2 elementinio bei 1 390 m2 surenkamo fasado projektavimo, gamybos, transportavimo ir montavimo darbus. Pastatą išsiskiriantį savo įvairumu, sudaro net keturių tipų elementinis fasadas: lamelinis (žalias), plytinis (auksinis) ir dviejų spalvų keramikiniai fasadų tipai. Projekte taip pat mūsų suproketuotas aliuminio-stiklo stogas 176m2, kuris yra virš vidinio kiemo, todėl į pastatą gali patekti daugiau dienos šviesos.