KVARTETTEN 5

Vietovė: Švedija, Malmo
Generalinis rangovas: PEAB
Architektas: Arkitekterna Krook & Tjäder AB
Investuotojas: Wihlborgs
Metai: 2022
Statusas: Eigoje
Tipas: Komerciniai
Elementinis fasadas (m2): 7525
Darbų apimtis: Elementinis ir surenkami fasadai

Kvartetten (Pulpeten 5) – modernus biurų kvartalas įsikurs vos už kelių metrų nuo Hyllie geležinkelio stoties pietvakarinėje Malmo dalyje. Keliamėms labai aukštiems aplinkosauginiams reikalavimams sunaudoti kuo mažiau CO2, pastate bus naudojamas 75 proc. perdirbtas aliuminis. Dar vienas pastato išskirtinumas, tai projekto elementai –  keturi pastato fasadai, kurių kiekvienas jų bus skirtingo identiteto ir dizaino, perteikiantys Öresund regiono dvasią. Jie primins derlingą dirbamos žemės plotą, Malmės parkų žalumą, Höganäs Keramik ir Limhamno kalkakmenį.

Neabejotinai viskas, ko norėtų ir apie ką galėtų svajoti šiuolaikinės kompanijos, bus galima rasti Kvartetten – nepriekaištingos kokybės ir išskirtinio dizaino grindų dangos, didžiulė terasa ant pastato stogo su darbo vietomis ir atsiverenčiais skirtingais kraštovaizdžiais. Taip pat pastate bus didelis, šviesus vestibiulis su bendra registratūra, konferencijus salės, restoranas bei moderni ir erdvi sporto salė pirmame aukšte, skirta visapusiškam asmenybės ir kūno tobulėjimui, dušas bei persirengimo kambariai, tiems, kurie taršius automobilius norės iškeisti į dviratį. Pastatui bus suteikti „SGBC Gold“ ir „WELL“ sertifikatai. SGBC yra Švedijos sertifikatas, kurį gali gauti tik aukščiausius aplinkosauginius reikalavimus atitinkantys pastatai. Tuo tarpu WELL didžiausias fokusas, toms sritims, kurios, kaip rodo tyrimai, daro didžiausią įtaką mūsų gerovei (mityba, protas, bendruomenė, garsas, šviesa, oras, vanduo ir judėjimas).

Unikalus biurų pastato bendras plotas 16 000 m2. Mūsų profesionalų komanda atsakinga už 7 525 m2 elementinio bei 1 390 m2 surenkamo fasado projektavimo, gamybos, transportavimo ir montavimo darbus. Pastatą išsiskiriantį savo įvairumu, sudarys net keturių tipų elementinis fasadas: lamelinis (žalias), plytinis (auksinis) ir dviejų spalvų keramikiniai fasadų tipai. Projekte taip pat bus mūsų proketuojamas ir montuojamas aliuminio-stiklo stogas 176m2 virš vidinio kiemo, todėl į pastatą galės patekti daugiau dienos šviesos. Projekto statybos jau prasidėjusios. Šiuo metu vyksta gamybinis projektavimas. Elementų gamybos pradžia numatoma rugsėjo viduryje, o montavimo pradžia numatoma šių metų gruodžio mėnesį.