REDI MAJAKKA T2

Vietovė: Suomija, Helsinkis
Generalinis rangovas: SRV Construction Ltd
Architektas: Helin & Co Arkkitehdit
Investuotojas: SRV Construction Ltd; Ilmarinen Mutual Pension; LocalTapiola; OP-Pohjola Group
Metai: 2019
Statusas: Baigtas
Tipas: Gyvenamieji

Rytinėje Helsinkio dalyje, Kalasatamos rajono širdyje galima pastebėti vieną aukščiausių Suomijos gyvenamąjį pastatą. Savo verte ir dydžiu šis, iš viso aštuonių gyvenamųjų bokštų, REDI kompleksas yra vienas stambiausių iki šiol Suomijoje įgyvendintų statybos projektų. Architekto Pekka Helino kūrinys tapo naujuoju Suomijos sostinės pasididžiavimu, leisiančiu išvysti miesto panoramą iš iki šiol neregėtos perspektyvos.

Antrajame bokšte „Majakka“ mūsų profesionalų komanda atsakinga už projektavimo, gamybos, transpotavimo ir montavimo darbus. Čia fasadas architektūriškai išsiskiria savo forma ir išoriniu vaizdu. Pastatas padalintas į dvi plokštumas, kurių projekcijos nesutapatintos, o tai sukuria pasukto statinio įvaizdį. Gyvenamasis bokštas siekia 134 metrus ir yra 36 aukštų.

Iš viso sumontuota 1450 spalviškai ir technologiškai skirtingų aliuminio-stiklo elementų. Visi pastato stiklai turi labai mažai geležies oksidų kiekį, kas sąlygoja stiklų skaidrumą. Be to, kiekvienas stiklas aklinose zonose išsiskiria savo raštais, piešiniais ir šilkografinėmis juostomis.