REDI MAJAKKA T2

Vietovė: Suomija, Helsinkis
Generalinis rangovas: SRV Construction Ltd
Architektas: Helin & Co Arkkitehdit
Investuotojas: SRV Construction Ltd; Ilmarinen Mutual Pension; LocalTapiola; OP-Pohjola Group
Metai: 2019
Statusas: Baigtas
Tipas: Gyvenamieji

Rytinėje Helsinkio dalyje, Kalasatamos rajono širdyje, jau vyksta pasiruošimo darbai aukščiausio Suomijos gyvenamojo pastato statyboms. Savo verte ir dydžiu šis, iš viso aštuonių gyvenamųjų bokštų, REDI kompleksas bus vienas stambiausių iki šiol Suomijoje įgyvendintų statybos projektų. Kalbama, kad Architekto Pekka Helino kūrinys taps naujuoju Suomijos sostinės pasididžiavimu, leisiančiu išvysti miesto panoramą iš iki šiol neregėtos perspektyvos.

Antrasis bokštas „Majakka“, kurio fasadą kurs ir montuos KGC bendrovė, architektūriškai išsiskirs savo forma ir išoriniu vaizdu. Pastatas bus padalintas į dvi plokštumas, kurių projekcijos nebus sutapatintos, o tai sukurs pasukto statinio įvaizdį. Gyvenamasis bokštas sieks 134 metrus ir turės 36 aukštus.

Iš viso numatyta sumontuoti 1450 spalviškai ir technologiškai skirtingų aliuminio-stiklo elementų. Visi pastato stiklai turės labai mažai geležies oksidų kiekį, kas sąlygos stiklų skaidrumą. Be to, kiekvienas stiklas aklinose zonose išsiskirs savo raštais, piešiniais ir šilkografinėmis juostomis.