ARKA

Vietovė: Lietuva, Kaunas
Generalinis rangovas: YIT Kausta
Architektas: UAB „Architektų biuras“, G. Natkevičius ir partneriai
Investuotojas: UAB „Imlitex Holdings“
Metai: 2018
Statusas: Baigtas
Tipas: Komerciniai

Karaliaus Mindaugo prospekte, priešais „Žalgirio“ areną, duris atvėręs modernus verslo centras byloja apie naują erą Kaune. Tai – vienas įdomiausių architektūrinių kūrinių, kuriam įgyvendinti pasitelkti inovatyvūs bei netradiciniai architektūros ir inžinerijos sprendimai.

Vaikštant po verslo centrą nesuabejosi – toks pastatas yra pirmasis Kaune, o jam įgyvendinti pasitelkti sudėtingi inžineriniai ir technologiniai sprendimai. 2016 metų rudenį pradėtas statyti 11,5 tūkst. kv. m. bendrojo ploto 7 aukštų verslo centras suprojektuotas taip, kad atitiktų aukščiausius reikalavimus ir būtų patogus jame dirbsiantiems žmonėms. Iš stiklinių elementų sukonstruoto 26 metrų aukščio pastato pirmuosius du aukštus į dvi dalis dalina tarp jų besidriekianti istorinė Karmelitų gatvė, todėl pastatas turi arkos formą. Tai – sudėtingiausia konstrukcinė pastato dalis, kuri ir pasufleravo statinį pavadinti „Arka“.

Stiklo fasadas biurų darbuotojams leidžia šviesiose patalpose grožėtis išskirtiniais Nemuno salos vaizdais iš vienos pusės ir Žaliakalnio šlaitų panorama iš kitos. Langų stiklai padengti specialiu šilkografiniu ornamentu, kuris biurų patalpas saugos nuo saulės kaitros.