REDI LOISTO T3

Vietovė: Suomija, Helsinkis
Generalinis rangovas: SRV
Architektas: Helin & Co Arkkitehdit
Investuotojas: SRV Construction Ltd; Ilmarinen Mutual Pension; LocalTapiola; OP-Pohjola Group
Metai: 2020
Statusas: Baigtas
Tipas: Komerciniai
Elementinis fasadas (m2): 10800

Sėkmingai tęsiant projekto „REDI“ –  bokšto „Majakka“ –  fasadų įrengimo darbus, suomių bendrovė SRV pasirinko KGCG kaip tolimesnį partnerį dar vieno bokšto statyboms. KGCG buvo patikėta suprojektuoti, pagaminti ir sumontuoti daugiau nei 10 000 kv. metrų elementų.

33 aukštų gyvenamasis pastatas „REDI Loisto“, kurio aukštis siekia 123 m., pastatytas rytinėje dalyje, todėl iš jo atsiveria itin graži panorama. Pastatas įsikūręs vos 5 metrai nuo metro geležinkelio bėgių, dėl to jam taikomi padidinti garso izoliacijos reikalavimai. Lyginant su pirmuoju bokštu, kurio garso izoliacijos indeksas siekė ~39 RW+CTR, „REDI Loisto“ bokšte KGCG privalėjo užtikrinti 42 RW+CTR rodiklį, todėl tam buvo naudojami akustiniai laminuoti stiklai.

Pastato architektūra pareikalavo dar atidesnio ir kruopštesnio mūsų specialistų indėlio. Ryškiausias naujojo bokšto inžinerinis išskirtinumas – persisukanti fasado plokštuma 22 aukšte. Dėl neįprastos plokštumos elementai buvo montuojami po perdanga ir tai sukuria unikalų, tarsi dviejų persisukančių pastatų, vaizdą. Be visa to, išaugo kampinių elementų skaičius, kuris nulėmė sudėtingesnius montavimo darbus. Iš viso projekte pagaminta ir sumontuota 1164 elementai, kurių aukščiai svyruoja tarp 3,3 ir 4,2 m.

Lyginant su „Majakka“ bokštu, „Loisto“ taip pat išsiskiria ryškesnėmis spalvomis, kurios atsispindi šilkografinėse juostose.

Susiję puslapiai:

https://www.srv.fi/en/loisto-eng/