SNÄCKAN 8

Vietovė: Švedija, Stockholm
Generalinis rangovas: Skanska
Architektas: BAU (Byrån för Arkitektur & Urbanism)
Investuotojas: Byggnad AB Snackan 8; Skanska Fastigheter Stockholm AB
Metai: 2025
Statusas: Eigoje
Tipas: Visuomeniniai
Elementinis fasadas (m2): 4668
Darbų apimtis: Elementinis fasadas su unikalia KGC elementine fasadų sistema; surenkamas fasadas; stiklinis stogas
Snäcken 8 – modernus biurų pastatas, kurio bendras nuomojamas plotas yra apie 23 000 m2. Projektas sertifikuotas reikliausiu tvarios statybos sertifikatu LEED Platinum. Šiame pastate didžioji dalis medžiagų yra panaudota pakartotinai arba perdirbama. Be kita ko, nuvalomas senasis fasado akmuo ir naudojamas kaip čerpės naujo biurų pastato stogui dengti.
Snäcken 8 įsikurs tarp Sheraton ir ministerijos pastatų Stokholmo centre, netoli Rotušės.
Fasadas atveriamas didesniais langų plotais ir ne tokia monolitine išraiška, kuri atspindi ir supaprastintus biuro planus bei pasikeitusį charakterį. Medžiagos parinktos taip, kad suteiktų nesenstantį ir tvirtą, savitą charakterį – ilgaamžiškumą, naudojant medžiagas, kurios keičiasi skirtingoje šviesoje. Pagrindinės medžiagos – kalkakmenis, šilto vario atspalvio metalas ir stiklas. Pastatas suprojektuotas atsižvelgiant į medžiagiškumą, kuris būdingas pastatams aplink Tegelbacken rajoną ir aplinkai, kurios dalis yra Snäckan rajonas.
„KG Constructions Group“ atsakinga už 4 668 m2 elementinio su unikalia KGC elementine fasadų sistema su 4 skirtingų tipų kalkakmenio dangomis, specialių rausvo aukso atspalvių nerūdijančio plieno plokštėmis iš FMH ir „HAI Horsens“ anoduoto aliuminio plokštėmis, 4 373 m2 surenkamo fasado ir 695 m2 stiklinio stogo projektavimo, gamybos, transportavimo ir montavimo darbus.
Taip pat šis projektas turi vadinamus „Jumbo“ fasado elementus, kurie yra neįprastai platūs ir sunkūs. Jų matmenys 4800 x 3600 mm, o svoris siekia apie 2100 kg. Tokių elementų yra 79.