UIO LIVSVITENSKAPSBYGGET

Vietovė: Norvegija, Oslas
Generalinis rangovas: HENT
Architektas: Ratio Architects
Investuotojas: STATSBYGG
Metai: 2024
Statusas: Eigoje
Tipas: Visuomeniniai
Elementinis fasadas (m2): 14080
Darbų apimtis: Elementinis fasadas su sinusoidiniais, anoduotais C35 aliuminio lakštais, 4 ekstruduotomis anoduoto aliuminio lamelėmis ir automatiškai slankiojančiomis langinėmis

„KG Constructions Group“ oficialiai pasirašė iki šiol didžiausią sutartį Norvegijoje – UiO (Oslo Universitetas) Livsvitenskapsbygget (Gyvybės mokslų pastatas).

Pastatas sujungia universiteto mokslinę, akademinę chemijos ir farmacijos aplinką su reikšmingomis investicijomis į gyvybės mokslus, kur pagrindinis elementas yra Laboratorinės medicinos klinika (KLM). Atvira pastato architektūra pritraukia pastatą prie kraštovaizdžio taip sujungdama vidaus ir lauko zonas. Architektūra taip pat sujungia naujas patalpas su Blinderno miestelio pastatais, išlaikant formą, medžiagas ir spalvas.

Naujasis „Gyvybės mokslų pastatas“ didžiausias Norvegijos universiteto ir ligoninės pastatas, kurio bendras plotas siekia beveik 100 000 m2. Jame dirba apie 1600 darbuotojų ir 1600 studentų. Šis mokslų centras labai prisidėda prie Norvegijos tarptautinio konkurencingumo gyvybės mokslų srityje užtikrinimo.

Pastato statybos ir eksploatavimo etapais daug dėmesio skiriama tvarumui ir energetiniam efektyvumui. Naujame projekte siekiama 50 % sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją medžiagų, energijos ir transporto srityse, lyginant su esamuoju universiteto pastatu. Projekto energetinis tikslas – sukurti „nulinės energijos pastatus“ ir turėti statybvietę be iškastinio kuro. „BREEAM Excellent“ sertifikatas yra kiekvieno naujo pastato tikslas, su ne mažesniu nei 70 balų įvertinimu.

Mūsų įmonių grupė yra atsakinga už šio projekto fasadų projektavimą, projekto valdymą, gamybą, transportavimą ir montavimą. Iš viso sumontuota apie 14 080 m2 elementinio fasado, o tai yra apie 1246 vnt. elementų.

Išorinė fasado danga: sinusinio anoduoto C35 aliuminio lakštai. Kiekvienas elementas turi 4 ekstruduotas anoduoto aliuminio lemeles, kurios yra 3 skirtingų gylių su unikaliais kampais, kad sustabdytų tiesioginius saulės spindulius. Kiekvienas elementas turi stumdomas langines, kurios gali judėti automatiškai, priklausomai nuo saulės padėties. Didžiausi elementai sveria apie 2000 kg ir siekia 6,1 metro aukštį.