VALHALL

Vietovė: Norvegija, Stavanger
Generalinis rangovas: HENT
Architektas: Brandsberg - Dahls Arkitekter
Investuotojas: Hinna Park Utvikling
Metai: 2024
Statusas: Eigoje
Tipas: Komerciniai
Elementinis fasadas (m2): 18000
Darbų apimtis: Elementinis fasadas, surenkamas fasadas

Dar vienas rekordus mušantis „KG Constructions Group“ projektas. „Valhall“  – biurų kompleksas Norvegijos Stavangerio mieste. Baigus statybas, tai bus vienas didžiausių biurų pastatų šiame regione ir vienas didžiausių projektų, įgyvendintų Norvegijos rinkoje.

Beveik 20 mln. eurų vertės sutartis dėl „Valhall“ projekto įgyvendinimo buvo pasirašyta per rekordiškai trumpą pusantro mėnesio laikotarpį. Šiame projekte esame atsakingi už 20 tūkst. kv. metrų fasadų įrengimą. Objektą sudaro dviejų tipų fasadai.

  1. Pirmasis – 18 tūkst. kv. m. elementinis, kurio dalys gaminamos ir surenkamos Lietuvoje, mūsų gamykloje. Pilnai paruošti elementai statybvietėje tvirtinami prie pastato konstruktyvo.
  2. Antrasis – surenkamas fasadas. Jo surinkimo ir montavimo darbai nuo pat pradžios vyksta statybų aikštelėje. Būtent šiam projektui sukurta nauja fasadinė sistema, nauji elementų profiliai, kurie prieš gamybą testuojami sertifikuotoje fasadų testavimo laboratorijoje tam, kad atitiktų pačius aukščiausius reikalavimus.

Šiame projekte, be abejonės, taikomi ir aukšti techniniai reikalavimai. Įvertinus, kad objektas yra pajūrio zonoje, šalia Šiaurės jūros, pagrindinei pastato daliai panaudota dviguba elementinio fasado sistema, kuri padidina energijos vartojimo efektyvumą, patalpose padėdama palaikyti pastovią temperatūrą, komfortą šildymo ir vėsinimo sezonais bei sumažindama garso pralaidumą, nes tarp pastatų kursuoja autobusai, važinėja automobiliai.

Kiekvienas elementas turi ekstruduotus, skirtingų spalvų, gylių ir skirtingų kampų apdailos elementus – dekoratyvines lameles. Pastatų stogai ir apatiniai aukštai yra iš surenkamo fasado. Stogas turi Glulam klijuotos laminuotos medienos konstruktyvą, kuris sudaro bendrą 800 kv. m. plotą.

Dviejų 6 aukštų pastatų planai yra skirtingų formų – vienas jų trikampio, kitas – zigzago, o tai bendrai sukuria per 71 tūkst. kv. m. ofisams skirtų erdvių. Projekte daug dėmesio skiriama aplinkai, kokybei ir tvariems sprendimams, įskaitant A energijos klasę ir BREEAM-New Excellent aplinkosaugos sertifikatą. Be to, „Valhall“ turi WELL statybos standartą.

Mūsų komanda atsakinga už 18 000 m2 elemeninio bei 2200 surenkamo fasado projektavimą, gamybos, transportavimo ir montavimo darbus.