GREEN HALL II

Vietovė: Lietuva, Vilnius
Generalinis rangovas: UAB „Upės projektai“
Architektas: Arrow Architects; ARCHINOVA
Investuotojas: SBA koncernas
Metai: 2017
Statusas: Baigtas
Tipas: Komerciniai

Neries vingį atkartojantis pastato fasadas, gausi žaluma ir moderniausios aplinką tausojančios technologijos –  toks yra žaliausias Lietuvoje biurų pastatas, antrasis „Green Hall” verslo centras.

Dviguba pastato fasado sistema, kurios bendras plotas viršija 5 600 m2, apsaugo dirbančiųjų ramybę nuo miesto triukšmo ir išlaiko viduje cirkuliuojančią šilumą. Fasadas suprojektuotas taip, kad įsileistų kuo daugiau saulės šilumos, bei ją išlaikytų viduje. Jis pasižymi įspūdingu 0,6 W/m2k šilumos perdavimo koeficientu, kuris atitinka aukščiausius, pasyviems namams keliamus šiluminės varžos reikalavimus.

Pastato sienų garso izoliacijos koeficientas (Rw) siekia 40 Db ir sumažina miesto skleidžiamą triukšmą, kad jis neatitrauktų dėmesio nuo pasaulį keičiančio projekto.

Gaminant langų sistemas, buvo naudojama ekologiška ricinos aliejaus pagrindu pagaminta izoliacinė medžiaga, kaip alternatyva naftos pagrindu pagamintiems polimerams.  Verslo centras suprojektuotas taip, kad visi aukštai tarsi padalyti į dvi dalis. Pasatas turi vadinamąją šiltąją ir šaltąją puses. Vasarą oras yra paimamas ir tiekiamas pastatui iš šaltesnės pusės, o žiemą – atvirkščiai.