SCANDIC HOTEL

Vietovė: Švedija, Stokholmas
Generalinis rangovas: AB „Strabag“
Architektas: 3XN
Metai: 2015
Statusas: Baigtas
Tipas: Komerciniai

Pačiame Stokholmo centre, priešais centrinę stotį, nuo 2015 metų galima išvysti daugiafunkcinį pastatą, kuriame yra įsikūrusi miesto metro stotis, „Scandic“ viešbutis, konferencijų centras ir apartamentai. Šį multifunkcinį pastatą, kurį projektavo garsiausi Danijos architektai 3XN, sudaro keturi skirtingo aukščio korpusai, idealiai įsiterpiantys į esamą Stokholmo miesto architektūrą.

Viso pastato fasadas yra reljefinis, turintis skirtingą ekspresiją priklausomai nuo kampo, iš kurio į jį žiūrima. Šiam projektui buvo sukurta speciali aliuminio-stiklo fasadų sistema. Tai trijų stiklų struktūrinio stiklinimo, ypatingos geometrijos elementinio fasado konstrukcija su „Jura“ kalkakmeniu dengtomis neskaidriomis dalimis. Fasadas turi žaismingą elementų išdėstymo tvarką, kurie unikalūs savo pločiu ir aukščiu.

Fasadas atitinka aukščiausius techninius reikalavimus – šilumos perdavimo koeficientas 0,6 W/m2 K, garso reikalavimai – 50dB. Bendras komplekso išorės fasadų plotas sudaro daugiau kaip 8000 kv.m., vidiniai fasadai – daugiau kaip 2000 kv.m.