Balandžio mėnuo „KG Constructions Group“ įmonių grupėje buvo skelbiamas LEAN mėnesiu

2022.06.06

Daugiau kaip prieš 4 metus „KG Constructions Group“ įmonių grupėje buvo pradėta įgyvendinti LEAN sistema, kuri šiandieną yra neatsiejama organizacijos valdymo ir kultūros dalis. LEAN ne tik padeda laiku užčiuopti kylančias problemas, operatyviai ieškoti sprendimo, tačiau ir eliminuoti vertės nekuriančius procesus. LEAN dėka galime sukurti daugiau vertės klientams ir sau naudojant mažiau resursų.

Balandžio mėnuo įmonėje buvo skelbiamas LEAN mėnesiu. Kartą per savaitę įmonės socialiniame tinkle „Yammer“ su darbuotojais buvo dalinamasi informacija apie esminius LEAN principus, metodus ir tikslus. Burtu keliu darbuotojai buvo kviečiami kavos, kur kolegos dalinosi gerosiomis praktikomis iš ankstesnių patirčių, taip pat dalinosi mintimis, ką jiems reiškia LEAN, ilgiau dirbantys darbuotojai prisiminė LEAN pradžią įmonėje ir kokį ilgą kelią nuėjome.

Be visa to visi darbuotojai visą balandžio mėnesį galėjo siūlyti „Kaizen‘us“ ((jap. Kai – keistis, Zen – visų labui), o mėnesio gale buvo apdovanoti net keturi geriausių ir daugiausiai sutaupymo organizacijai pelniusių idėjų prizininkai.

Pirmoji vieta ir 500 Eur už vertingiausią mėnesio „Kaizeną“ (idėją) atiteko inžinierių – konstruktorių vadovui Aidui, kuris pasiūlė tvirtinimo medžiagų specifikaciją atskirti nuo bendros specifikacijos. Pateiktas pasiūlymas įmonių grupei leis sutaupyti 103,500 Eur per metus.

Antroji vieta ir 200 Eur atiteko BIM inžinierei Rasai, kuri per mėnesį sugalvojo ir įgyvendino net 4 idėjas. 100 Eur vertės prizai atiteko dviem darbuotojams, kurie buvo greičiausi ir atsakė daugiausiai klausimų apie LEAN organizuojamoje viktorinoje.

Mums svarbu, kad kiekvienas darbuotojas galėtų įsitraukti ir dalintis savo idėjomis ir prisidėti prie procesų optimizavimo. Aktyviai įsitraukę darbuotojai per metus sugeneruoja daugybę naujų idėjų. „Vien tik per 2021 metus KGCG įmonių grupėje buvo įgyvendinta 186 „Kaizenai“ ir sutaupyta 342 tūkst. Eur, o 2020 metais – buvo įgyvendinta 131 „Kaizenai“ kurių nauda siekia net – 309 tūkst. Eur“,- džiaugiasi įmonės direktorius L. Karžinauskas.