„BIM ir technologijų pažanga. Galimybės bei praktinis įgyvendinimas“

2021.12.20

Prieš porą savaičių buvome pakviesti dalyvauti konferencijoje „BIM ir technologijų pažanga. Galimybės bei praktinis įgyvendinimas“. Šioje konferencijoje mūsų įmonių grupę atstovavo projektavimo skyriaus komandos vadovas Julius Zykus bei technikos direktorius Ramūnas Filipavičius. Susirinkę Lietuvos ir tarptautinių įmonių atstovai pasakojo, kokios šiuo metu yra vyraujančios statybų industrijose technologijos, programinė įranga ir kaip praktiškai galima pritaikyti BIM proceso teikiamus privalumus.

Taip pat konferencijos metu buvo pristatyta nauja mokomoji – praktinė knyga „BIM Vadovas“. Tai yra pirmoji knyga Baltijos šalyse apie statinio informacinį modeliavimą (BIM) ir pirmoji pasaulyje, kurioje integruoti papildytos realybės (AR) modeliai. Didžiuojamės būdami pagrindiniu šio leidinio mecenatu.

Šis vadovėlis yra skirtas statybos ir architektūros srities studentams, taip pat darbų vadovams, statybos vystytojams, rangovams ir visiems kas domisi šio sektoriaus skaitmenizavimu ir efektyvinimu. Knygoje yra panaudota 20 tarptautinių kompanijų sprendimų. BIM vadove mūsų įmonė taip pat dalinasi žiniomis apie fasadų sistemų projektavimą. Savo procesuose taikome CATIA programinę įrangą, bei naudojame „Solidworks“ ir „Inventor“ programas BIM procesuose.

Kaip verslas jaučiame atsakomybę dalintis žiniomis bei informacija apie elementinių fasadų dizainą, projektavimą, BIM pritaikymą ir daugelį kitų svarbių temų technologiniu ir inžineriniu požiūriu.

Knygos viršelyje ir kai kuriuose modeliuose yra panaudoti tikri KGCG pavyzdžiai papildytos realybės (AR) pagrindu, kuriuos galima pažiūrėti su „BIM AR“ programėle.

Knygą išleido UAB „Super namai“.